להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר וכמה תשובות שיש לנו הציע. אל תהסס לפנות אלינו לקבלת עזרה ותמיכה.

 

 • הצמחונות היא בריאה?
 • החלבון לא זמין רק בבשר?
 • אז מה עושים עם  הירקות כדי לקבל את הברזל שלהם?
 • אכילת בשר אינה דבר טבעי?
 • אוכל צמחוני לא יקר יותר ממנות בשר?
 • האם בישול אוכל צמחוני לוקח  זמן רב יותר?
 • מה יקרה לחקלאים?
 • מה יקרה לבעלי החיים אם כולנו נהפוך לצמחונים?*
 • האם חיים מפותחים פחות ופחות חשובים לנו?
 • כמו החלק העליון של שרשרת המזון, לא מותר לנו לייצר אוכל מבעלי חיים?
 • אם אתה צמחוני, למה אתה לובש נעלי עור?
 • לפירות וירקות יש רגשות והם מרגישה כאב כאשר הם מוגשים לאכול.
 • הצמחונות היא לא רק אופנה? אבל האם צמחונות באופנה?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הצמחונות היא בריאה?

צמחונות היא בחירה בריאה. יש מגוון רחב של מזונות שהצמחוני יכול לאכול. שוקולד וצ'יפס הם צמחוניים, לעומת זאת, הם אינם מייצגים תזונה מאוזנת. במחקר המשווה תזונה מאוזנת עם בשר לתזונה צמחוניתמאוזנת מצאו כי התזונה הצמחונית היא הבריאה יותר. (חקר צמחונות אוקספורד).

 

החלבון לא זמין רק בבשר?

ממש לא! צרכי החלבון שלך מתמלאים באופן אוטומטי על ידי תזונה מאוזנת, מגוונת. בשר מספק חלבונים, אולם זה רק מקור אחד. אגוזים, קטניות, ביצים, חלבון צמחי, מרקם סויה ועדשים הם מקורות מצוינים של חלבון.

לחץ כאן כדי לקבל מידע נוסף על חלבון.

 

אז מה עושים עם  הירקות כדי לקבל את הברזל שלהם?

חוסר ברזל הוא אחד הבעיות הנפוצות ביותר בתזונה ברוב העולם. זה בדיוק כמו בעיות תזונתיות עבור אוכלי בשר . עבור אוכלי ירקות יש מחקרים המראים כי הם לא סובלים יותר מחוסר ברזל מאשר אוכלי בשר! גם אוכלי בשר מקבלים כ 86% של הברזל ממקורות צמחוניים. ברזל ניתן למצוא בירקות עליים ירוקים, חומוס, שעועית אפויה, טופו, פתיתי סובין, מיזלי, לחם מקמח מלא, פירות יבשים, גרעיני דלעת, כמו גם בהמון מקומות אחרים. אם אתם מודאגים לגבי קבלת מספיק ברזל, נסו לאכול משהו עם כמות גבוהה של ויטמין C (או שתיית כוס מיץ תפוזים) עם ארוחה המכילה מזון עשיר בברזל, כי זה יכול לשלש את כמות הברזל שהגוף שלך מסוגל לקלוט.

לחץ כאן למידע נוסף על ברזל.

 

אכילת בשר אינה דבר טבעי?

בטענה כי פעולת אכילת בשר היא טבעית יכולה להיות בעייתית למדי. הטענה הנפוצה בשימוש על ידי אוכלי בשר היא שיש לנו ניבים וזו היא עדות לכך ש"נועדנו" לאכול בשר.דברים השתנו במרוצת אלפי השנים. הגורילות הם צמחונים לחלוטין - כמו כמעט כל הפרימטים - ובכל זאת יש ניבים הרבה יותר חדים מאשר לבני אדם! לנו כיום יש שיניים שטוחות וצמודות, בניגוד לטורפים.

בנוסף, הבשר שאנשים קונים הוא הכל חוץ מטבעי.

לרוב האנשים יש נטייה להרוג את הבשר שלהם ? יהיה מחליא אם הם היו צריכים לעשות את ההרג בעצמם. במקום לאכול בשר נא כמו כל בעל חיים טורף, בני האדם מבשלים, מרתיחים, אופים ומטגנים אותו כדי להסוות את זה עם כל מיני רטבים ותבלינים כך שלא יהיה שום דמיון למקור. אם בני האדם מתנפלים על בעלי חיים, קורעים חלקים מהאיברים שלהם שעדיין חיים באמצעות השיניים שלהם, ולאחר מכן שותים את הדם החם, אולי היינו צריכים להסכים שהטבע סיפק לנו את האינסטינקט לאכול בשר!

התפריט של אבותיהם של בני האדם היה במידה רבה מבוסס בפועל על צמחים עד שהם החלו לצוד לפני מליון וחצי שנים, אבל גם אז הבשר היה רק חלק קטן של התזונה שלהם. גם אם חלק מאבותינו אכלו בשר כדי לשרוד, אנחנו בהחלט לא צריכים לעשות זאת היום.

 

אוכל צמחוני לא יקר יותר ממנות בשר?

מזונות ארוזים (ארוחות מוכנות) יקרים יותר מאוכל ביתי בין אם הם צמחוניים או בשריים. מנות צמחוניות במסעדות נוטות להיות זולות יותר מאשר מנות בשריות, הכנת אוכל צמחוני מההתחלה בבית יכולה להיות זולה מאוד. כפי שנכון לגבי בישול מזון שאינו מזון צמחוני, העלות תלויה בחומרים שאתה בוחרים והאיכות של המוצרים שאתם קונים.                       ככל שיותר אנשים יקנו אוכל צמחוני, המחירים יירדו.

 

האם בישול אוכל צמחוני לוקח זמן רב יותר?

בדיוק כמו בישול המבוסס על בשר, יש כמה מנות ירק,  שלוקח זמן רב כדי להכין ויש אחרים שהם סופר מהירים. הכל תלוי במצב הרוח ובכמה זמן יש לך בידיים.

למתכונים מהירים וקלים להכנה לחץ כאן.

 

מה יקרה לחקלאים?

צמחונים צריכים שהחקלאים יעבדו! מהיכן אתה חושב שמגיעים הירקות שלנו? יהיו הרבה מקומות עבודה עבור החקלאים אם כולם בעולם יהיו צמחונים, כמה חקלאים העוסקים בבעלי חיים יעברו לגידול צמחים, בעוד שאחרים עשויים לעבור לתעשיות הקשורות למזון, כמו בכל הענפים, אם הביקוש למוצר עולה, מספי המועסקים בענף זה יגדל. אם הביקוש יורד, פחות אנשים יהיו מועסקים. צמחונים בהחלט לא מנסים לשים את החקלאים מחוץ למעגל העבודה. כפי שכבר ציינו, אם נפטר מהפשע, כל המשטרה תהיה מחוץ למעגל העבודה, ואם נפטר מכל המחלות, רופאים ואחיות יהיה מחוסרי עבודה: אבל זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לנסות להיפטר מפשע וממחלות. מסכים?

 

אם כולנו נלך להיות צמחונים, מה יקרה לבעלי החיים?

בוא נהיה מציאותיים! גם אם עשינו את הכל כדי להיות צמחונים זה לא יקרה בן לילה, ולכן  הצמצום  במספר בעלי החיים בחוות יהיה הדרגתי. חבל, אבל אולי עדיף לא להיוולד על פני חיים שהם סבל מהרגע הראשון ועד האחרון.

 

האם חיים פחות מפותחים חשובים לנו פחות?

יש אנשים שאולי יטענו כי בעלי חיים הם בעלי אינטליגנציה פחותה מאשר לבני אדם, אבל למה אנחנו צריכים להשתמש ברציונל כדי למדוד אותם? האם בני האדם החכמים יותר חשובים מבני האדם האינטליגנטים פחות?

חזירים הוכחו כיותר חכמים מכלבים, ובכל זאת אנשים רבים ישמחו לאכול חזיר תוך כדי הצטמררות מהמחשבה על אכילת כלב המחמד שלהם. לכל החיות יש ערך בפני עצמן. יש להם גם את היכולת לסבול מבחינה נפשית וגופנית. אם אנו מחשיבים את עצמנו,בני המין האנושי, כבעלי חמלה, אנחנו צריכים לשקול מחדש את מערכת היחסים שלנו עם כל בעלי החיים, ולא רק עם אלה ששומרים על בתינו.

 

בתור החלק העליון של שרשרת המזון, צריך לייצר אוכל מבעלי חיים?

לא.יכולת לא מקנה זכות מוסרית.

 

אם אתה צמחוני, למה אתה לובש נעלי עור?

קודם כל, זה עשוי להיות מקרה כי הנעליים אינן עשויות עור, הם פשוט נראים כמו. יש המון נעליים ללא עור בשוק בימים אלו. שנית, לצמחונים רבים יש מוצרי עור מימי טרום צמחונות שלהם והם החליטו להמשיך ללבוש אותם במקום לזרוק אותם. ישנם גם אנשים שאינם אוכלים בשר, ועדיין ממשיכים ללבוש עור. זוהי שאלה של איפה אתה כפרט בוחר למתוח קו. בדרך כלל, אם אינך חש בנוח עם חיה גוססת לארוחת הערב שלך, כנראה שאתה אינך חש בנוח עם מחשבה שהיא תמות עבור הבגדים שלך או ההנעלה.

 

לפירות וירקות יש רגשות והם מרגישה כאב כאשר הם מוגשים ולאכול?

לא! לפירות וירקות אין מערכת עצבים ולכן הם לא מסוגלים לחוש כאב.

 

הצמחונות היא לא רק אופנה?

יש אנשים שרוצים לשנות דיאטות על פי שינויי אופנה. עם זאת הצמחונות בסביבה כבר אלפי שנים. לדוגמה, הפילוסוף היווני אפלטון (427-347 לפנה"ס), וסוקרטס המורה שלו (470-399 לפנה"ס) היו שניהם צמחונים. כמותם היו אלברט איינשטיין, לאונרדו דה וינצ‘י, ג'ורג‘ ברנרד שאו, שרלוט ברונטה, גנדי, טולסטוי ... אבל היטלר לא היה! צמחונות היא לא דבר חדש, וזו לא רק אופנה! (אם רשימה של צמחונים מפורסמים מסקרנת אותך, אז כנס ללינק שבתחתית העמוד.)

 

אבל האם הצמחונות היא גם באופנה?

בוודאי! להלן כמה סלבס צמחונים...
 

אוליביה וויילד

אוליביה ניוטון גון

אורנה בנאי

איתי ברנע

אלניס מוריסט

אליסה מילאנו

אלישיה סילברסטון

אלק באלדווין

אן התאוויי

אסנת חכים

בוב דילן

ביל קלינטון

בראד פיט

ג'ון לנון

ג'ון רובינס

ג'סטין טימברלייק

דאסטין הופמן

דרו ברימור

וולטייר

טובי מגוויר

טלי רובין

יוני בלוך

 ליאונה לואיס

ליאונרדו דקפריו

ליב טיילר

מאיר סוויסה

מארק טווין

מוריסיי

נטלי פורטמן

סופי צדקה

עומר ברנע

פאמלה אנדרסון

פטרה נמקובה

פינק

פרינס

ציפי לבני

קרי אנדרווד

רובי ריבלין

רחל טל-שיר

רינגו סטאר

ריצ'רד גיר

שי אביבי

שינייד אוקונור

שירה וילנסקי

 

 ולהלן ספורטאים צמחוניים מוצלחים בטירוף!
 אדווין מוזס (פעמיים זוכה מדליות זהב אולימפיות בריצה)

קארל לואיס (זוכה מדליות זהב אולימפיות 9 פעמים בריצה)

אלכסנדר דרגץ (אתלט גרמני, אלוף בפיתוח גוף, רופא)

 אלנה וולנדזיק (אלופת איגרוף גרמנית)

ביל וולטון (שחקן כדורגל אמריקאי)

בילי ג'ין קינג (אלופת טניס אמריקאי)

  

ויש עוד המון סלבס צמחוניים ~ אתם מוזמנים להוסיף!

 

לרשימה ענקית באנגלית ~

 

http://www.happycow.net/famous_vegetarians.html

 

©2011 צמחונים צעירים

Comments