אם את/ה רוצה לקחת את הצמחונות ברצינות בזמן שאתה עדיין חי בבית תצטרך לקבל את הוריך בצד שלך. זה לא אומר להפכם לצמחונים אלא לאפשר להם להבין מדוע יש לך את ההחלטה. חלק מההורים יהיו מבולבלים באמת, מדוע אדם ירצה להיות צמחוני, ולהורים רבים יהיו חששות אמיתיים לגבי בריאותך ותזונך. אלו הן תגובות נפוצות מאוד!

 

זה התפקיד שלך לעזור להם להבין את ההחלטה שלך להפוך לצמחוני, וכן כדי להקל על הפחדים שלהם בנוגע לתזונה צמחונית. הנה כמה טיפים איך לעשות את זה:

Рלדבר עם ההורים שלך לפני שתתחיל/י עם השינוי הזה.

Рתעשה/י את המחקר שלך! למד כל מה שאפשר על הצמחונות. העובדה שאתה באתר האינטרנט של החברה הצמחונית מראה שאתה כבר בדרך הנכונה! קרא את המחקר שלנו בנושא שאלות נפוצות ותסתכל טוב מסביב  בשאר האתר. הדפס כל מידע שאתה חושב שחשוב. ככל שאתה יודע ומבין יותר על צמחונות, כן ייטב. להיות בעל ידע, יעזור לא רק להורים שלך, אלא גם לך עצמך. (כמה אנשים מתרשמים אם אנשים מפורסמים עושים את אותם הדבר כמותם, תמצא צמחונים מפורסמים באתר האינטרנט של האיגוד הבינלאומי לצמחונים - אתה לא יודע, אבל אתה עלול לקבל כיף שם מהשפעת הסיפורים על הצמחונות  של המפורסם  על המשפחה והחברים שלך!)

Рתחשוב על למה את/ה רוצה להיות צמחוני. ישנן סיבות רבות מדוע אנשים בוחרים להפוך לצמחונים. חשוב להיות ברור בראש שלך למה אתה בוחר להיות צמחוני. תחשוב על מה הביא אותך להחלטה הזו. ייתכן גם שתרצה לכתוב את הסיבות שלך. האם צמחונות של חבר הביאה אותך לחשוב על בעיות? ראית משהו באינטרנט, בטלוויזיה או בבית הספר, כי יש לחשוב על הבעיות סביב צריכת הבשר? להיות מאוד ספציפי עם עצמך. אז אתה יכול להיות ספציפי עם ההורים שלך.

 

השיחה עם ההורים שלך

בקש מההורים שלך להקדיש קצת זמן לדבר איתך. חיי משפחה יכולים להיות כל כך עמוסים בימים אלה, שזה יכול להיות לעיתים קרובות קשה למצוא זמן לשיחה משמעותית. אל תנסו לספר להורים שלכם שאתם רוצים להיות צמחונים בזמן שאתם יושבים סביב צפייה בטלוויזיה, או כאשר יש הסחות דעה אחרות. למה לא לנסות לבקש מהם קצת זמן איכות בחדר שקט בלי רדיו או טלוויזיה?

 

שתף אותם בסיבות. עשית את המחקר שלך, חשבת על למה אתה רוצה להיות צמחוני, עכשיו לחלוק את זה עם ההורים שלך. תגיד להם בשלווה ובהיגיון מדוע אתה רוצה להפוך לצמחוני. אתה עלול להיות מופתע עד כמה הם כבר יודעים, אבל אם הם מתחילים להתווכח איתך, להישאר רגוע! תבקש מהם לשמוע אותך. הצג להם "מדריך צמחונות להורה של  מתבגר " וכל מידע אחר שאספת, כך סביר יותר שהם יכירו במחויבות שלך ויקבלו את החלטתך ברצינות. גם הרבה יותר סביר שתרשים אותם עם הבגרות של הגישה שלך, אם אתה מצליח להישאר רגוע.

 

תקשיב לחששות ההורים שלך. סביר להניח כי להורים שלך יהיו חששות לגבי להיות צמחוני. תקשיב לדאגותיהם עם אותה כמות של כבוד שאתה היית מצפה לקבל. אחרי ששמעת אותם, תבטיח להם כי אתה יכול להישאר בכושר ובריא עם תזונה צמחונית. המחקר וההכנות יהיה שימושיים!

 

תוכיח את נכונותך לעזור בעבודה הנוספת שהתזונה החדשה שלך עלולה ליצור. תציע לעזור עם הקניות והכנת מזון צמחוני שלך, כמו גם בכל העבודות הנוספות שעלולות להיווצר.

 

שתף את שמותיהם של כמה צמחונים מפורסמים עם ההורים שלך. ההורים שלך יכולים למצוא נחמה בידיעה כמה מהמוחות הגדולים ביותר בעולם

מאז ומעולם היו צמחוניים! אלברט איינשטיין, לאונרדו דה וינצ'י וגאנדי היו צמחונים... אתם בחברה טובה.

 

כוון אותם לאתר זה, לחלק עבור ההורים — ללחוץ כאן. הטקסט שנמצא שם נותן מידע חשוב על שמירת הבריאות, ואז יכול להקל על הדאגות הנפוצות של כל אמא ואבא בנושא הזה.

בקש מהם לפנות אלינו — נשמח להגיב לחששותיהם באמצעות הדוא"ל.

 

אם הם עדיין לא משוכנעים ... אולי יציעו לך לנסות להיות צמחוני יום אחד בשבוע, או אולי אפילו יומיים ללא בשר!

 

לאחר השיחה עם ההורים שלך

קנה ספר בישול צמחוני טוב (או לשאול אחד מהספריה!). יש המון ספרי בישול צמחוני בשוק. לדוגמה "ספר מתכונים לסטודנט  צמחוני ". שנכתב על ידי בוורלי לבלנק ;הוא מלא רעיונות נהדרים, והוא אושר על ידי אגודת הצמחונים. מצא אחד שנראה מתאים לך. זה עשוי להיות הטוב ביותר להתחיל עם מתכונים פשוטים כי כל המשפחה שלך יכולה ליהנות.

 

שמור על ההבטחות שלך להורים. אם הבטחת לעזור בבישול ועם הכביסה אחרי מעברך לצמחונות, אז לעשות את זה! גם אם אתה לא מבטיח לעשות זאת, מדוע לא להציע לעזור בכל מקרה? ההורים שלך יעריכו את המחווה, וזה יעזור להדגים להם עד כמה אתה רציני בעניין ההחלטה שלך להפוך לצמחוני.

 

תהנה מאוכל צמחוני נהדר עם המשפחה שלך. על ידי בחירה להיות צמחוני, תוכלו להציג למשפחה שלך עולם חדש של אוכל טעים. אולי לפחות ערב אחד בשבוע כל המשפחה יכולה לאכול ארוחה צמחונית יחד. כמו כן, תמיד מומלץ לשתף במזון הצמחוני שלך את שאר המשפחה. הם עשויים לסרב לנסות את זה בהתחלה, אבל ימשיכו לשאול. הם יגלו מהר כי אוכל צמחוני הוא טעים ובריא - הם עשויים אפילו להגיע למסקנה שמעדיפים אותו!

 

להרגיש טוב עם עצמך. עשית בחירה חשובה, בריאה עבור עצמך והיה לך את הביטחון לדון בו בצורה בוגרת עם ההורים שלך. אתה צריך זמן, להרגיש שיש חדש בחיים שלך!

 

©2011 צמחונים צעירים
Comments